Dziecięca magia- pierwszy uśmiech dziecka

Dziecięca magia- pierwszy uśmiech dziecka

Dziecięca magia- pierwszy uśmiech dziecka

Po ukończeniu pierwszego miesiąca życia niemowlęcia – dzieje się magia. Pierwszy uśmiech.

Każdy rodzic doskonale pamięta ten moment, tę radość i wzruszenie. Warto pamiętać jednak, że nie jest to tylko nowa umiejętność malucha, ale dowód na prawidłowy rozwój jego emocji, który trzeba wspierać i rozwijać.

Pojawiający się uśmiech jest oznaką nie tyle radości – co miłości. Twoje dziecko kocha Cię od pierwszych chwil swojego życia, a teraz nauczyło się to wrażać. Widok mamy lub taty powoduje napływ pozytywnych uczuć, którym dziecko daje upust w ten cudowny, wzruszający sposób. Naukowcy stwierdzili, że z tak bezgraniczną miłością i radością patrzą na drugą osobę jedynie zakochani i to w szczytowej fazie związku.

Co powinniśmy robić, jako rodzice? Oczywiście kochać jeszcze bardziej, zapewniać bliskość i czułość. Warto włączać do opieki także inne osoby – babcie, starsze dzieci. Dzięki temu pomożemy dziecku wytworzyć taka więź także z innymi członkami rodziny i zminimalizujemy efekty leku separacyjnego, który pojawi się w okolicach 7 miesiąca życia.

Ale to dopiero za pół roku. Na razie rozkoszuj się widokiem uśmiechniętego maleństwa 🙂

Izabela Erdmann-Waniewska

Posty

Mama dwójki energicznych, charyzmatycznych i wrażliwych dzieci: niemal 5 letniej Zosi i półtorarocznego Irka. Z wykształcenia trenerka Family Lab, zajęć marki Sensoplastyka, pedagog specjalny, polonista, księgarz, ekonomista. Z zamiłowania zachłanna obserwatorka relacji międzyludzkich, miłośniczka książek dla dzieci. Staram się wnosić nową jakoś w otaczający mnie świat podkreślając, że to co najważniejsze to bycie autentycznym i wiarygodnym dla naszych bliskich.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.