Ileż to emocji!

Ileż to emocji!

Ileż to emocji!

Ileż to emocji! Tylu nowych kolegów, tyle zabawek, tyle… no właśnie. Bardzo często także stresów. Jeśli Twoje dziecko nadal ma problem z zaaklimatyzowaniem się w przedszkolu lub żłobku, nie popełniaj podstawowego błędu.

Dziecko obserwuje Twoje emocje i na tej podstawie reaguje na sytuacje, które go spotykają. Pozostanie w przedszkolu bez ukochanej mamy jest trudne, ale bardzo często rodzice sami bardzo rozstania utrudniają. Co robić? Pożegnaj się z dzieckiem, przytul, powiedz, że je kochasz i przypomnij o której godzinie po nie wrócisz. Powtórz to nawet kilkukrotnie, by maluch miał pewność, że nie traci Cię na zawsze. Nie płacz, nie histeryzuj i nie pokazuj, że rozstanie także dla Ciebie jest trudne. Nie zaglądaj przez okna i drzwi, by zobaczyć, czy wszystko w porządku – gdy dziecko Cię zobaczy, może to spotęgować histerię.

Jeśli synek lub córka nadal ma problem z aklimatyzacją, zostawiaj go lub ją w przedszkolu tylko na pół dnia. Z czasem wydłużaj ilość godzin spędzanych w nowym miejscu. Jesteśmy pewni, że po kilku tygodniach maluch nie będzie chciał opuszczać przedszkola 🙂

Izabela Erdmann-Waniewska

Posty

Mama dwójki energicznych, charyzmatycznych i wrażliwych dzieci: niemal 5 letniej Zosi i półtorarocznego Irka. Z wykształcenia trenerka Family Lab, zajęć marki Sensoplastyka, pedagog specjalny, polonista, księgarz, ekonomista. Z zamiłowania zachłanna obserwatorka relacji międzyludzkich, miłośniczka książek dla dzieci. Staram się wnosić nową jakoś w otaczający mnie świat podkreślając, że to co najważniejsze to bycie autentycznym i wiarygodnym dla naszych bliskich.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.