Maluchy i lekcje tańca

Maluchy i lekcje tańca

Maluchy i lekcje tańca

 Nic nie wygląda tak słodko i uroczo, jak mała dziewczynka w spódniczce baletnicy, prawda? Warto jednak zachęcać maluchy do tańca nie tylko dlatego! Dzięki ruszaniu się w rytm muzyki stają się bardziej otwarte, nie boją się wyrażać uczuć, sprawniej rozwijają się mięśnie i zmysł koordynacji. Dzieci oswajane z tańcem są też spokojniejsze i bardziej skoncentrowane.
To co? Może macie ochotę na zabawę w szkołę tańca? Przygotujcie różne stroje i przebrania oraz dodatkowe rekwizyty: wstążki, kokardki, maski. Wybierz też różne rodzaje muzyki, które będziesz puszczała dziecku. Coś szybszego, latynoskiego, klasycznego walca, tango, hip-hop, balet. Zapytaj dziecko, jak ubrałoby się do każdego z tych tańców, pomóż mu założyć kostium i pozwalaj swobodnie pląsać w rytm muzyki. Chodzi o to, by dziecko poczuło się swobodnie i miało szansę sprawdzić, który rodzaj muzyki najbardziej mu odpowiada.

Wasze maluchy będzie tańczą? 🙂

Izabela Erdmann-Waniewska

Posty

Mama dwójki energicznych, charyzmatycznych i wrażliwych dzieci: niemal 5 letniej Zosi i półtorarocznego Irka. Z wykształcenia trenerka Family Lab, zajęć marki Sensoplastyka, pedagog specjalny, polonista, księgarz, ekonomista. Z zamiłowania zachłanna obserwatorka relacji międzyludzkich, miłośniczka książek dla dzieci. Staram się wnosić nową jakoś w otaczający mnie świat podkreślając, że to co najważniejsze to bycie autentycznym i wiarygodnym dla naszych bliskich.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.