Pomysł na zabawy u schyłku lata!

Pomysł na zabawy u schyłku lata!

Pomysł na zabawy u schyłku lata!

Koniec lata to plejada ciekawych rzeczy dookoła nas: owoców, szyszek, kamyczków, muszelek, grzybów. Wykorzystajmy to do zabawy w zbieraczy!
CEL:
– kształcenie koncentracji uwagi,
– umiejętności szybkiego i właściwego reagowania na sygnał
Dzieci stoją rozproszone, każde ma w ręce koszyk lub woreczek. Na podłodze układamy różne przedmioty: muszelki, kamyczki, owoce. Rodzic tłumaczy: Gdy będziecie słyszeć muzykę, spacerujcie po lesie. Gdy muzyka ucichnie, wkładacie do koszyczka rzecz, której nazwę powiem.
Następnie kilkakrotnie włączamy i wyłączamy muzykę. Po zabawie dzieci siadają w kole, układają przed sobą zebrane przedmioty i sprawdzają, czy któreś się nie pomyliło podczas zbierania.

Izabela Erdmann-Waniewska

Posty

Mama dwójki energicznych, charyzmatycznych i wrażliwych dzieci: niemal 5 letniej Zosi i półtorarocznego Irka. Z wykształcenia trenerka Family Lab, zajęć marki Sensoplastyka, pedagog specjalny, polonista, księgarz, ekonomista. Z zamiłowania zachłanna obserwatorka relacji międzyludzkich, miłośniczka książek dla dzieci. Staram się wnosić nową jakoś w otaczający mnie świat podkreślając, że to co najważniejsze to bycie autentycznym i wiarygodnym dla naszych bliskich.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.