Wakacje bez dziecka

Wakacje bez dziecka

Wakacje bez dziecka

Dziś temat bardzo na czasie, z którym wielu z Was się zmaga. Jak wyjechać na wakacje tylko we dwoje i zrobić to tak, by nie zranić uczuć dziecka oraz nie prowokować rodzinnego dramatu?

Czasami rodzice zbyt dużo tłumaczą, a tym samym małemu dziecku utrudniają dostosowanie się do zmian. Maluch nie może otrzymywać informacji, że rozstanie się z rodzicami. Samo to słowo ma złą, stresującą i traumatyczną konotację.

Rodzice powinni z dzieckiem rozmawiać prezentując mu sprawę inaczej – będzie fajnie, bo pojedzie do babci, będzie się bawiło, przeżyje przygodę. W dniu wyjazdu należy dać dziecku buziaka i wyjść, a osoba która zostaje powinna zająć dziecko zabawą.

Często trudną atmosferę wprowadzamy my – a nie maluch i to nam trudniej się rozstać 😉

Izabela Erdmann-Waniewska

Posty

Mama dwójki energicznych, charyzmatycznych i wrażliwych dzieci: niemal 5 letniej Zosi i półtorarocznego Irka. Z wykształcenia trenerka Family Lab, zajęć marki Sensoplastyka, pedagog specjalny, polonista, księgarz, ekonomista. Z zamiłowania zachłanna obserwatorka relacji międzyludzkich, miłośniczka książek dla dzieci. Staram się wnosić nową jakoś w otaczający mnie świat podkreślając, że to co najważniejsze to bycie autentycznym i wiarygodnym dla naszych bliskich.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.