Zabawy na świeżym powietrzu

Zabawy na świeżym powietrzu

Zabawy na świeżym powietrzu

Co powiesz na kreatywny spacer? Korzystając z pięknej pogody możesz zabrać dziecko do parku, a w razie gorszej aury wystarczy Wam nawet mieszkanie. Wyobraźcie sobie, że poruszacie się po zaczarowanym lesie, gdzie fruwają motylki, rosną magiczne kwiaty i kosmiczne owoce. Co kilka kroków rzucaj maluchowi różne polecenia, a on niech udaje, że robi to, o co prosisz.

 

  • Gonimy motyle!
  • Zbieramy grzyby!
  • Zrywamy jabłuszka z wysokiej gałęzi!
  • Łapiemy małego króliczka!
  • Nasłuchujemy śpiewu ptaszków!

 

Dzieciaki muszą podskakiwać, biegać i symulować gesty rękoma, co doskonale rozwinie ich wyobraźnię. Taka zabawa – pełna śmiechu, bieganiny i rozgardiaszu – dostarczy wiele radochy zarówno Twojemu dziecku… jak i Tobie 🙂

Izabela Erdmann-Waniewska

Posty

Mama dwójki energicznych, charyzmatycznych i wrażliwych dzieci: niemal 5 letniej Zosi i półtorarocznego Irka. Z wykształcenia trenerka Family Lab, zajęć marki Sensoplastyka, pedagog specjalny, polonista, księgarz, ekonomista. Z zamiłowania zachłanna obserwatorka relacji międzyludzkich, miłośniczka książek dla dzieci. Staram się wnosić nową jakoś w otaczający mnie świat podkreślając, że to co najważniejsze to bycie autentycznym i wiarygodnym dla naszych bliskich.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.