Zabawy z dzieciństwa. Pamiętacie?

Zabawy z dzieciństwa. Pamiętacie?

Zabawy z dzieciństwa. Pamiętacie?

Co powiecie na to, żeby w dobie komputerów, tabletów i kanałów z kreskówkami 24/h pokazać maluchom zabawy z naszego własnego dzieciństwa? 😃 Dla nas to idealna podróż w świat wspomnień, a dla dzieci coś zupełnie nowego!

🎯PCHEŁKI – zabawa zręcznościowa, która polega na wstrzeleniu do miseczki mniejszych krążków przy pomocy większego. Wygrywa to dziecko, które pierwsze umieści w miseczce wszystkie swoje krążki. Grę można jeszcze kupić w sklepach z zabawkami, ale możemy także przygotować krążki samodzielnie lub użyć do tego celu kapsli.

🎯BIERKI – to gra, polegająca na zbieraniu pojedynczych patyczków z rozrzuconego stosu, bez poruszenia pozostałych. Jeśli nie jesteście w stanie odszukać swoich dawnych bierek na strychu, można je kupić w większości kiosków ruchu. Bardziej ambitni rodzice mogą je także przygotować samodzielnie, wykorzystując patyczki lub kolorowe słomki.

🎯ZABAWY RUCHOWE – jeśli gry domowe to zbyt mało, by zaciekawić nasze maluchy, możemy pokazać im, jak my bawiliśmy się na podwórku. Pokażmy dzieciom na czym polega przyjemność skakania na skakance czy gra w gumę, a także zachęćmy do prostych zabaw: w chowanego lub Baba Jaga patrzy.

A w co Wy lubiliście się bawić? Podrzucajcie pomysły i wspomnienia 😃

Izabela Erdmann-Waniewska

Posty

Mama dwójki energicznych, charyzmatycznych i wrażliwych dzieci: niemal 5 letniej Zosi i półtorarocznego Irka. Z wykształcenia trenerka Family Lab, zajęć marki Sensoplastyka, pedagog specjalny, polonista, księgarz, ekonomista. Z zamiłowania zachłanna obserwatorka relacji międzyludzkich, miłośniczka książek dla dzieci. Staram się wnosić nową jakoś w otaczający mnie świat podkreślając, że to co najważniejsze to bycie autentycznym i wiarygodnym dla naszych bliskich.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.